המאיץ ליזמות לודאית

התכנית הוקמה במטרה לטפח ולהכשיר יזמים על מנת שיוכלו להוציא לפועל את הפרוייקטים החברתיים, עסקיים או טכנולוגיים שלהם, זאת על ידי תמיכה מקצועית וליווי אישי.

היזמים עוברים הכשרה מקצועית קבוצתית במשך שישה חודשים במהלכה כל יזם מלווה אישית על ידי מנטור מהקהילה החברתית-עסקית בלוד.

בתכנית מעורבים למעלה מ-200 אנשים מהקהילה, דבר המאפשר מעורבות של מעגלים רבים בעשייה חברתית בלוד.

אנו מאמינים כי קהילה תומכת היא תנאי הכרחי להצלחתו של היזם, והצלחתם של יזמים בקהילה היא המפתח לקיום קהילה פעילה וחזקה.

אז איך מורכבת התכנית?
 כ-12-15 יזמים חברתיים עם פרויקטים מתחומים שונים נבחרים לתוכנית מתוך עשרות מועמדים המגישים את מועמדותם.

התכנית אורכת כשישה חודשים, ומורכבת מהאלמנטים הבאים:

 

  • סמינרים מקצועיים ודפי עבודה - סמינרים מקצועיים, תיאורטיים ופרקטיים, הדרושים ליזמים החברתיים בכדי להוציא את הפרוייקטים לפועל. בין הנושאים: כתיבת תקציר מנהלים, בניית אתר האינטרנט בצורה אפקטיבית ביותר וכו'. עם סיום של כל שלב מגישים היזמים החברתיים דפי עבודה המסכמים כל נושא.

  • שולחנות עגולים - חלק גדול מהצלחתו של היזם היא האמונה שהקמת המיזם היא דבר מציאותי,‫ ולכן חשוב לנו שהיזמים יפגשו בתחילת דרכם יזמים אחרים שעברו את אותו התהליך. השולחנות העגולים הם מפגשים עם יזמים שהקימו פרוייקטים שונים, אשר מספרים את הסיפור האישי שלהם בנוגע לנושאים רלוונטיים לשלב בו נמצאים היזמים. 

  • קבוצות עבודה - אנו יוצאים מנקודת הנחה שלכל אחד מן היזמים יש המון מה ללמוד מחבריו לתכנית. במהלך התכנית מחולקים היזמים לקבוצות עבודה מצומצמות, הנפגשות בזמנם החופשי לעבוד במשותף על נושאים העומדים על הפרק.

  • ליווי אישי - במהלך המאיץ כל אחד מן היזמים מקבל ליווי אישי על ידי מנטורים. מנטור- מתנדב בשיא דרכו המקצועית שפוגש את היזם לפחות שעה בחודש וחונך את היזם ברמת המאקרו - הרמה האסטרטגית.

  • ערב ההשקות - בסיום התכנית מתקיים ערב מיוחד, בו חושפים היזמים את הפרוייקטים עליהם עבדו במהלך החודשים האחרונים בפני הקהילה כולה. לערב זה מוזמנים מאות אנשים מן הקהילה הרחבה, וביניהם שותפים, מתנדבים ומשקיעים פוטנציאליים. הערב הוא שילוב בין יריד ססגוני לבין ערב יוקרתי שמתקיים במתודולוגיה ייחודית ומלאת אנרגיה.